| Item Length | 52.5 mm (2.07″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Female Swivel | 14 mm (0.55″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose x 14mm Male DIN 24° Seat Heavy, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-14F)
$43.48
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-14F |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.