| Item Length | 51.0 mm (2.01″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Female Swivel | 12 mm (0.47″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 12mm Female Swivel DIN 24° Seat Light, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-12C)
$29.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097095 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-12C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.