| Item Length | 53.8 mm (2.12″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Female Swivel | 12 mm (0.47″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
1/4″ Hose I.D x 1/4″ Female 37° Swivel, Straight Crimp Hose Fitting (900897)
$13.95
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose x 12mm Female Swivel DIN 24° Seat Heavy s.RH, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-62C)
$9.78
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-62C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.