| Item Length | 55.8 mm (2.20″) |
|---|---|
| Hose Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Male DIN Rigid | 18 mm (0.71″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose x 18mm Male DIN 24° Light Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (10Z-18A)
$35.67
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 3.5 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00097094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 10Z-18A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.