| Item Length | 66.9 mm (2.63″) |
|---|---|
| Hose Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Female Swivel | 20 mm (0.79″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
1/4″ Hose I.D x 1/4″ Female 37° Swivel, Straight Crimp Hose Fitting (900897)
$13.95
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose x 20mm Female Swivel DIN 24° Seat Heavy s.RH, Z-Series Crimp Hose Fitting (10Z-70C)
$43.39
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 3.6 × 3.6 cm |
| Bin Location | 00097097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 10Z-70C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.