| Item Length | 61.9 mm (2.44″) |
|---|---|
| Hose Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Female Swivel | 20 mm (0.78″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose x 20mm Male DIN 24° Seat Heavy, Z-Series Crimp Hose Fitting (10Z-20F)
$41.89
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 3.5 × 3.5 cm |
| Bin Location | 00097096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 10Z-20F |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.