| Item Length | 55.37 mm (2.18″) |
|---|---|
| Hose I.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Tube Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Male Air Tube x 1/2″ Hose I.D, E-Series Crimp Fitting, Steel (08E-Y60)
$27.14
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.3 × 2.3 cm |
| Bin Location | 00096105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08E-Y60 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.