| Item Length | 45.21 mm (1.78″) |
|---|---|
| Male ORB | 15.8 mm (0.625″) |
| Male JIC | 49.2 mm (0.75″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Female Swivel x 3/4″-16 Male ORB, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3599-8)
$11.65
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Male O-Ring x 1-1/4″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X20X24)
$28.14
Eaton Weatherhead® 5/8″ Male O-Ring x 3/4″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X12X10)
$9.12
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 5.7 × 2.9 cm |
| Bin Location | 00096046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5515X12X10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.