| Item Length | 66.8 mm (2.63″) |
|---|---|
| Hose I.D | 15.8 mm (0.625″) |
| Tube Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose I.D x 3/4″ Male JIC, 069 Series Crimp Hose Fitting (06912E-512)
$52.92
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00098015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06912E-512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.