Specification
| Voltage | 6V DC |
|---|---|
| Battery Size | Lantern |
| Termination Style | Spring |
| Nominal Capacity | 11 Ah |
| Shelf Life | 3 yrs. |
| Chemistry | Zinc Carbon |
$6.73
1 in stock
| Voltage | 6V DC |
|---|---|
| Battery Size | Lantern |
| Termination Style | Spring |
| Nominal Capacity | 11 Ah |
| Shelf Life | 3 yrs. |
| Chemistry | Zinc Carbon |
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 8 × 16 cm |
| Bin Location | END01094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Shop Supplies |
| Part # | ENR1209 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.