| Bore Size | 110.0 mm (4.330″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 200.0 mm (7.874″) |
| Item Width | 53.00 mm (2.086″) |
| Cage Type | Steel Cage |
IKO International 2.4375" O.D, 1.50" Bore, Spherical Bushing, Plain Bearing (SBB24)
$19.25
1.250″ Bore, 2″ O.D, 0.937″ Fractured Race Spherical Plain Bearing (GEZ31ES-2RS)
$29.50
FAG® 110mm Bore Size, 200mm O.D, Spherical Roller Bearing, Steel Cage (22222-E1-C3)
$684.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 8.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.6 × 20.6 × 5.8 cm |
| Bin Location | 00033212 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 22222-E1-C3 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.