| Overall Length | 263.9 mm (10.3″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 100.3 mm (3.95″) |
| Gasket I.D | 91.18 mm (3.59″) |
| Thread Size | 1-1/16″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5367)
$31.11
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19843)
$39.56
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF222)
$26.52
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 27 cm |
| Bin Location | 00024225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF222 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.