| Overall Length | 214.3 mm (8.44″) |
|---|---|
| Largest O.D | 96.01 mm (3.78″) |
| Gasket O.D | 71.62 mm (2.82″) |
| Thread Size | 1″-14 2B-UN |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF252)
$759.33
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 22 cm |
| Bin Location | 00024110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF252 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.