| Overall Length | 227.8 mm (8.97″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.3 mm (4.66″) |
| Gasket O.D | 110.7 mm (4.36″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Thread Size | 1-1/16″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5037)
$49.30
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 13 × 13 cm |
| Bin Location | 00024120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5037 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.