| Overall Length | 176.2 mm (6.94″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5322)
$37.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19735)
$61.35
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5320)
$23.82
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00024220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5320 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.