| Overall Length | 175.5 mm (6.91″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 88.64 mm (3.49″) |
| Gasket I.D | 78.99 mm (3.11″) |
| Thread Size | 13/16″-12 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5322)
$37.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19824)
$50.81
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5333)
$32.50
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 19 cm |
| Bin Location | 00024220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5333 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.