| Overall Length | 312.9 mm (12.3″) |
|---|---|
| Largest O.D | 116.0 mm (4.57″) |
| Gasket O.D | 111.5 mm (4.39″) |
| Gasket I.D | 98.29 mm (3.87″) |
| Thread Size | 1-1/4″-12 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19856)
$36.30
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1006)
$92.25
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 3.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 34 cm |
| Bin Location | 00024420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1006 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.