| Overall Length | 190.2 mm (7.49″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, Cummins Primary Application (FS1022)
$41.83
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1023)
$51.60
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 21 cm |
| Bin Location | 00024415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1023 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.