| Overall Length | 175.0 mm (6.89″) |
|---|---|
| Largest O.D | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19624)
$34.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1242)
$37.53
23 in stock
Less than 23 items left!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00024415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1242 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.