| Overall Length | 143.0 mm (5.63″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.70 mm (3.02″) |
| Gasket O.D | 69.08 mm (2.72″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M16 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19987)
$42.99
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19728)
$32.82
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1251)
$27.46
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 15 cm |
| Bin Location | 00024310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1251 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.