| Overall Length | 231.6 mm (9.12″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Gasket I.D | 90.42 mm (3.56″) |
| Thread Size | M22 x 1.5-6H |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1251)
$27.46
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19763)
$44.60
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19537)
$59.25
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 25 cm |
| Bin Location | 00024410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19537 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.