| Overall Length | 161.0 mm (6.34″) |
|---|---|
| Largest O.D | 110.4 mm (4.35″) |
| Gasket O.D | 105.4 mm (4.15″) |
| Gasket I.D | 94.48 mm (3.72″) |
| Thread Size | 1″-14 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1251)
$27.46
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1233)
$61.93
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19950)
$92.83
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 17 cm |
| Bin Location | 00024401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19950 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.