| Overall Length | 236.9 mm (9.33″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 105.1 mm (4.14″) |
| Thread Size | 1″-14 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Paccar® Fuel/Water Separator Element (K37-1004)
$103.73
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20007)
$69.62
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 12.5 × 24 cm |
| Bin Location | 00024315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS20007 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.