| Overall Length | 153.9 mm (6.06″) |
|---|---|
| Largest O.D | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P556917)
$11.99
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Includes Bowl Assembly (FS19511-B)
$52.64
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 31 cm |
| Bin Location | 00024305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19511-B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.