| Overall Length | 164.8 mm (6.49″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 13/16″-18 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF269)
$55.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19684E)
$30.30
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, Cummins Primary Application (FS1280)
$17.98
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 17 cm |
| Bin Location | 00024315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1280 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.