| Overall Length | 177.0 mm (6.97″) |
|---|---|
| Largest O.D | 130.3 mm (5.13″) |
| Largest End I.D | 85.34 mm (3.36″) |
| Gasket O.D | 123.9 mm (4.88″) |
| Media Type | Microglass Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P170084)
$129.82
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6711)
$57.80
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge (HF35452)
$100.50
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13.2 × 13.2 cm |
| Bin Location | 00025110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF35452 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.