| Overall Length | 148.3 mm (5.84″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35150)
$90.35
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35519)
$118.66
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6057)
$16.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00025110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF6057 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.