| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 128.0 mm (5.04″) |
| Gasket O.D | 106.9 mm (4.21″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P170084)
$129.82
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter (HF29052)
$200.00
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6177)
$53.98
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 18 cm |
| Bin Location | 00025113 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF6177 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.