| Overall Length | 177.0 mm (6.97″) |
|---|---|
| Largest O.D | 119.8 mm (4.72″) |
| Largest End I.D | 53.08 mm (2.09″) |
| Gasket I.D | 45.72 mm (1.80″) |
Fleetguard® Lube Filter (LF16110)
$33.26
Fleetguard® Lube Oil Filter, Cartridge, Used on DD13 / DD15 / DD16 Engines (LF17511)
$64.62
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF17519)
$156.03
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13 × 13 cm |
| Bin Location | 00025210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF17519 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.