| Overall Length | 237.7 mm (9.36″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.3 mm (4.66″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.8 mm (4.01″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Combination (LF3548)
$78.50
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 12 × 12 cm |
| Bin Location | 00025201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3548 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.