| Overall Length | 301.7 mm (11.8″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.3 mm (4.66″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.8 mm (4.01″) |
| Thread Size | 2-1/4″-12 UNS-2B |
| Media Type | StrataPore |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF734)
$38.34
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3403)
$14.54
Fleetguard® Lube Filter, Combo Spin-On (LF9009)
$69.28
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 12 × 12 cm |
| Bin Location | 00025305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF9009 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.