| Overall Length | 159.2 mm (6.27″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.6 mm (4.67″) |
| Gasket O.D | 111.5 mm (4.39″) |
| Gasket I.D | 98.04 mm (3.86″) |
| Thread Size | 1-1/2″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® NanoNet Lube Filter, Spin-On (LF14000NN)
$84.66
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3604)
$13.50
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3333SC)
$41.29
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 16 cm |
| Bin Location | 00025405 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3333SC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.