| Overall Length | 309.6 mm (12.1″) |
|---|---|
| Largest O.D | 136.9 mm (5.39″) |
| Gasket O.D | 109.2 mm (4.30″) |
| Gasket I.D | 99.82 mm (3.93″) |
| Thread Size | M36 x 1.5-5H |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3883)
$51.25
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 30 cm |
| Bin Location | 00025305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3883 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.