| Overall Length | 174.2 mm (6.86″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Combo Spin-On (LF3000)
$66.28
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3499)
$18.34
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF699)
$16.46
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00025325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF699 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.