| Overall Length | 130.5 mm (5.14″) |
|---|---|
| Largest O.D | 108.4 mm (4.27″) |
| Gasket O.D | 83.56 mm (3.29″) |
| Gasket I.D | 73.91 mm (2.91″) |
| Thread Size | M30 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3883)
$51.25
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF526)
$30.34
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3399)
$31.47
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00025405 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3399 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.