| Overall Length | 105.4 mm (4.15″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 88.64 mm (3.49″) |
| Gasket I.D | 78.99 mm (3.11″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF17556)
$33.42
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3972)
$15.36
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3528)
$18.25
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00025410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3528 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.