| Overall Length | 68.32 mm (2.69″) |
|---|---|
| Largest O.D | 67.31 mm (2.65″) |
| Gasket O.D | 62.73 mm (2.47″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3313)
$11.74
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF16015)
$29.25
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3692)
$16.28
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 6.7 × 6.7 cm |
| Bin Location | 00025415 |
| brand/supplier | |
| Part # | LF3692 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.