| Overall Length | 260.0 mm (10.2″) |
|---|---|
| Largest O.D | 109.9 mm (4.33″) |
| Gasket O.D | 102.1 mm (4.02″) |
| Thread Diameter | 28.70 mm (1.13″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, By-Pass Spin-On (LF777)
$40.98
Paccar® Oil Filter Element (1948921PE)
$113.25
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On Style, Compatible w/ Euro-6 Oils (LF17503)
$284.94
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 26 cm |
| Bin Location | 00025310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF17503 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.