| Overall Length | 352.5 mm (13.8″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.6 mm (4.00″) |
| Thread Size | M95 x 2-7H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3567)
$35.26
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3335)
$16.68
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On, Venturi Combo w/ Stratapore Media (LF9025)
$82.86
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 12.5 × 12.5 cm |
| Bin Location | 00025310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF9025 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.