| Effective Length | 1875 mm (73.80″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1891 mm (74.43″) |
| Top Width | 42 mm (1.647″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 60.75″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100607)
$84.74
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 73.80″ Length, 1.647″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K120738)
$86.14
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 16 × 5 cm |
| Bin Location | BRE-3 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K120738 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.