| Effective Length | 2763 mm (108.8″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2778 mm (109.4″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 106.5″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081065HD)
$114.41
Gates® Fleetrunner 50.16″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100502HD)
$116.50
Gates® Fleetrunner 108.8″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081088HD)
$100.82
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 16 × 2.8 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K081088HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.