| Effective Length | 2773 mm (109.2″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2788 mm (109.8″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 108.8″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081088HD)
$100.82
Gates® Fleetrunner 50.16″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100502HD)
$116.50
Gates® Fleetrunner 109.2″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081092HD)
$84.82
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 14.2 × 2.6 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K081092HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.