| Effective Length | 1344 mm (52.95″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1359 mm (53.51″) |
| Top Width | 20 mm (0.787″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 43.6″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060435HD)
$50.50
Gates® Fleetrunner 56.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060568HD)
$65.67
Gates® Fleetrunner 52.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060529HD)
$42.40
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 9.5 × 2.8 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K060529HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.