| Effective Length | 1878 mm (73.97″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1893 mm (74.53″) |
| Top Width | 35 mm (1.377″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 50.16″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100502HD)
$116.50
Gates® Fleetrunner 91.14″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K120911HD)
$124.82
Gates® Fleetrunner 73.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100739HD)
$83.51
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 15.5 × 3.6 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100739HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.