| Effective Length | 2058 mm (81.04″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2073 mm (81.60″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® 82.130″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K080820)
$67.87
Gates® Fleetrunner 80.82″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080808HD)
$902.29
Gates® Fleetrunner 81.04″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080810HD)
$75.64
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 16 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K080810HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.