| Hose I.D | 0.625″ (15.80 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.21″ (107.0 mm) |
| Cut Off | 2.24″ (56.8 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20175-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$138.49
Gates® G20180-1010 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$62.51
Gates® G20179-1010 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$62.51
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20179-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.