| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 6.85″ (174.0 mm) |
| Cut Off | 4.05″ (102.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20180-1010 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$62.51
Gates® G20234-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$47.25
Gates® G20181-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$181.32
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20181-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.