| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.42″ (87.0 mm) |
| Cut Off | 1.44″ (36.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20170-1012 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$43.50
Gates® G20230-1210 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$32.38
Gates® G20225-0810 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$33.87
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20225-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.