| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 7.09″ (180.0 mm) |
| Cut Off | 4.29″ (108.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20181-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$50.58
Gates® G20239-0812 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$93.61
Gates® G20234-2020 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$111.81
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20234-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.