| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.29″ (109.0 mm) |
| Cut Off | 2.31″ (58.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20230-1216 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$54.50
Gates® G20350-1212 Hydraulic Coupling, Code 62 O-Ring Flange Heavy, Straight
$58.26
Gates® G20300-1010 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, Straight
$68.17
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20300-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.